Poliüretan Nedir?

Dekorasyon alanında farklı fikirler, farklı tasarımlar, farklı mimariler beraberinde yeni yapı malzemelerini de getirmekte. İç ve dış tasarımda geleneksel motiflerin yeni modern yapılı iş yerleri ve yaşam alanlarında uygulanması eski yapı malzemelerine alternatif olarak poliüretan malzemelerin kullanımına teşvik ediyor. Bu değişimle birlikte poliüretan malzemeler farklı kategorilerde farklı ürün ve yapı malzemelerine alternatif olarak tercih ediliyor. Bu yoğun kullanımla birlikte Poliüretan Nedir? Poliüretan Duvar Dekorasyonu nasıl olur soruları da boşlukta kalıyor…Sizin için bu yazımızda Poliüretan Nedir, Poliüretan Sağlıklı mı?, Poliüretan ürünler? Poliüretan nerde kullanılır? Poliüretan duvar çıtası ve Poliüretan duvar çıtası teminini nasıl yaparım? sorularını ele alıyoruz.

Deco Ala Poliüretan Üretim & Dekorasyon Sistemleri

Poliüretan Dekorasyonu

Her geçen gün kullanımı artan poliüretan duvar çıtalarının yapısı çok sağlıklı ve kullanışlı olması dikkat çekiyor. Fakat yine de tüketicinin gözünde bu ürünün sağlıklı olup olmadığı veya duvar çıtanın ne olduğu konusu soru işareti olarak devam ediyor.

Bu yazıda duvar çıta nedir? duvar çıta sağlıklı mı? Duvar çıtayı nereden temin edebilirim? sorularına cevap arayacağız.

Duvar Çıta Sağlıklı mı?

Dekorasyon alanında farklı bir konsept sunan poliüretan duvar çıta sağlıklı yapısı sağlamlığı ve hafifliğiyle dikkatleri çekmeyi başardı. Duvar çıta iç yapısı iitibariyle poliüretan bir yapıda olup bu ürün daha çok sıkıştırılmış ve üst kısımında yapıştırıcı kullanılmış bir yapıdadır.

Ürün duvara yapıştırıldıktan sonra üzerine yapılan derz ve boya işlemiyle sağlıklı bir hale kavuşur. Duvar çıta sağlıklı mı? sorularınıza cevap.


Duvar Çıtayı Nereden Temin Edebilirim?

Duvar çıta yurt dışından ham madde olarak ülkemize gelmekte olup ürün burada biçimlendirilmektedir. Yapı marketlerde satışı yapılan duvar çıta farklı şekil ve iç yapıya sahip olabiliyor. Bu noktada daha fazla sert ve yapıştırıcı sürüldüğü taktirde birbirini daha iyi tutan malzemeler tercih etmeyi öncelik bilmelisiniz.

Piyasada farklı merkezlerde ve farklı illerde üretimi yapılan bu ürünün en sağlıklı hali daha hafif olan, daha sert olan ve bu sertliği iç yapısından dolayı sağlayan ürünlerdir. Özellikle sert ama iç kısımda saman gibi kolay dağılan türleri tercih etmemeniz gerekir.

Bu noktada yapacağınız tercihlerde biz daha sağlıklı olan ürünün üretim yerlerini size göstermeye çalışıyoruz. Duvar çıtayı nereden temin edebilirim sorularınızın cevabı için bizimle iletişime geçin.

Montaj ekibimizle iletişime geçmek için tıklayın

Aladecor

all author posts
Yardım mı? İletişime Geç