Stronpiyer (Köpük) Profil + Kartonpiyer (Alçı) Profil + Ahhşap Profil = Poliüretan Profil

poliüretan dekorasyon

Stronpiyer (Köpük) Profil+ Kartonpiyer (Alçı) Profil + Ahhşap Profil = Poliüretan Profil

Poliüretan formülü bu mu? Poliüretan içeriği nedir? Poliüretan nedir?  şeklinde sorguladınız ve buraya geldiniz…hayır aslında bu kısım yanlış yer. Alında bu yazı da size poliüretan duvar dekorasyon ürünlerinin diğerlerinden farkını anlatacağı. Poliüretan Nedir? şeklinde sorugularınız için tıklayın.

Üstte bukunan dekorasyon ürünleri aslında hepsinin birleşimi poliüretanı veriyor bize.  Alçı içerikli kartonpiyer, hafif yapılı köpük stronpiyerler ve sert yüzeyli ahşaplar hepsi toplanıp poliüretan dekoratif ürünlerini veriyor bize. Örneğin köpük suya karşı dayanıklı, alçı şık görünümlü, ahşap darbeye karşı dayanıklı. Poliüretan dekorasyon ürünleri ise bunların hepsinin toplamı suya ve darbeye karşı dayanıklı ve daha şık görünümlü.

 

Evinizi renklendirmek istiyor, yeni dekorasyon fikirleri denemek istiyorsanız, poliüretan dekoratif ürünler konusunda aklınızda soru işaretleri varsa gelin Deco Ala ile aklınızdaki soru işaretlerini gözden geçirelim;

 

Kartonpiyer (alçı) profil

  • Kartonpiyer (alçı) profil: Kartonpiyer profil (alçı) ev dekorasyonunda uzun yıllardır kullanılır, fakat kartonpiyer profil son dönemler için asla kullanışlı değildir. Çünkü hem yapımı alçıdan olur ve alçı yapısı gereği ağır bir üründür. Alçı yapımı oldukça basit olmasına rağmen alçı kartonpiyer profilleri evlere uygulamak oldukça zordur. Evlerinize alçı kartonpiyer profil yapmak için evlinizi tamamen boşaltmak veya eşyalarınızın üzerini örtü ile örtmek gerekir çünkü alçı kartonpiyer profil uygulanırken eşyalara zarar verebilir. Alçı blokklar oldukça ağırdır yapımını sağlam olması düşme kırılma yapılmaması için duvar ve tavanda sıva kırılması delikler açılması gerekir. Delikleri açmak ise oldukça toz yapar ve temiz bir çalışma ortamı sunmaz, alçı profilin kurumasını beklemek uzun sürer ve böylece tadilat işlerinin yapımı birkaç gün sürebilir.

 

Stropiyer (köpük) profil

  • Stropiyer (köpük) profil: Stropiyer (köpük) profil alçıya nazaran hafif olmasına rağmen stropiyer profilleri ele aldığınızda bile kırılabilecek bir biçimdedir, hafif olmasına rağmen sağlam değildir. Ve zamanla ezilme riski çok yüksektir, duvarla özel yapıştırıcısı ile monte edilir. Ev dekorasyonunda kullanıldığında kısa sürelidir. Evinizin uzun süre estetik kalması için tercih edilecek türden bir malzeme değildir.

 

Ahşap profil

  • Ahşap profil: Ahşap profillerde çizilme olabilir, ahşap profillerde zamanla renk solması olabilir. Özellikle Ahşap profiller duvarlara monte edildikten birkaç yıl sonra duvarda çökme yaratabilir. Ayrıca dekoratif ahşap ürünler suya ve ısıya karşı dayanıklı olmaması tercih edilmemesine sebebiyet veriyor.

 

Poliüretan profil

Poliüretan profil: Son yıllarda oldukça tercih edilen poliüretan profil hem hafif bir yapıdadır hem de sağlamdır. Poliüretan profillerin uygulanması pratiktir ve uygulama esnasında toz çıkarmaz. Alçı gibi monte edilme biçiminde olmaz yalnızca poliüretan yapıştırıcı silikon veya havalı çivi makinası ile yapıştırılır. Poliüretan ürün Stropiyer gibi dayanıksız değildir, hafif olmasına rağmen serttir ve kırılma riski çok düşüktür. Uzun yıllar evlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ahşap profil gibi zamanla renk solması ya da duvar tahribatı yapmaz. Poliüretan profilleri dilerseniz motifli tercih edebilirsiniz. Motifler daha estetik olmasını sağlayacaktır. Poliüretan profilleri uyguladıktan sonra dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz, boya ile poliüretan profiller canlı görünecektir. Poliüretan ürünlerin boya badanası alanında veya ürünlerin montajı alanında montaj ustalarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

 

üst alanda yer alan salon dekorasyonu poliüretan ürünleri için salon dekorasyonu yazımızı okuyabilirsiniz

İşte şimdi tüm profiller hakkında fikir sahibisiniz, poliüretan ürünlerin farklarını okudunuz. Deco Ala’nın ürettiği diğer poliüretan hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Aladecor

all author posts
Yardım mı? İletişime Geç